Emre Ogan

Emre Ogan’ın fotoğrafa ilgisi ortaokul yıllarında başlamış ve ilk sergisini 1972 yılında okulu Saint Joseph lisesinde açmıştır, 1975 yılında fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen’in atölyesinde önce karanlık oda şefliği daha sonra da çekim asistanlığı yapmıştır.
1977 yılında profesyonel tanıtım fotoğrafçısı olarak reklam sektöründe kendi atölyesinde hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de merkezi Newyork’ta bulunan GPA (Global Photographers Assignment) ile sözleşmeli fotoğrafçı olarak çalışmaya başlamış ve bu kanalla ABD’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına yurt dışında ve içinde çekimler yapmış, halen de devam etmektedir.
NBA’nın Türkiye’deki organizasyonlarının sözleşmeli fotoğrafçısıdır.
2006 yılında Istockphoto ile stok fotografçılığına başlamış ve şu anda Getty Images ve Istockphoto exclusive fotoğrafçısıdır. Halen İstanbul’da kendi atölyesinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına profesyonel tanıtım fotoğrafları çekmekte, aynı zamanda da fotoğrafa ilk başladığı yıllardaki tutkusu olan sokak fotoğrafçılığına devam etmektedir.
Çeşitli fotoğrafcılık dallarında workshoplar düzenlemekte ve kişiye özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Birçok üniversite ve dernekte fotoğraf seminerleri vermiştir.

Çalışmalarından örnekler:
WebSite: “http://www.ogan.com”
EmreOganStreet Photography ”http://www.emreogan.com”iStockphoto “http://www.istockphoto.com/emreogan”

Backstage video :
-VSY contact lens:
https://vimeo.com/16962628

-KIA jeep :
https://vimeo.com/23982202

Erhan Şermet

1968 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Lisesinde okuduğu yıllarda izci grubunun fotoğrafçılığını üstlendi. Herkes hazır olda dururken fotoğrafçının serbestçe hareket edebildiğini fark etmesi, fotoğrafa olan ilgisini artırdı. 1986–1987 yılları arasında AFS bursuyla ABD’de bir yıl okuma şansı buldu ve bu dönemi fotoğraf eğitimi ve yerel bir TV stüdyosunda çalışarak değerlendirdi. 1992 yılında Y.Ü. Endüstri mühendisliğini bitirdi, sürdürmekte olduğu mühendisliğin yanı sıra bir dönem profesyonel tanıtım fotoğrafçılığıyla da ilgilendi.

Yayımlanan Çalışmaları, Katıldığı Sergiler ve Ödülleri:
• 'İstanbul Aile Albümü' - Kişisel Sergi, Fototrek Galerisi, İstanbul; 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kapsamında gerçekleştirilen 2010 İstanbul Fotoğraf geçidi etkinlikler dizisinin açılış sergisi.
• PhotoWorld Dergisi (Sayı:8), ‘İran’ Portfolyosu (İstanbul - 2008).
• '10.yıl sergisi “b e n i m a d ı m a p e l” “j e m’ a p p e l l e a p e l”, Karma Sergi, Fransız Kültür Merkezi, (İstanbul – 2008)
• ‘Natürmort’ – Açık Radyo tarafından düzenlenen Karma Sergi (İstanbul – 2006)
• ‘Nevroz’ - Karma Sergi, Galeri Apel, (Diyarbakır – 2005)
• Komşu’ Karma Sergi, Galeri Apel, (İstanbul – 2005)
• Hayatın Anlamı’ Kişisel Sergi, Fototrek Sergi Salonu, (İstanbul – 2005)
• ‘Bağ3 – Şairin Bahçesi’ Karma Sergi, Galeri Apel, (İstanbul – 2003)
• ‘Yaratıcılık ve Travma’ Karma Sergi, Lütfi Kırdar Kongre Salonu, (İstanbul – 2003)
• ‘Gençlik’ Karma Sergi, The British Council, (Ankara – 2001)
• Geniş Açı, ‘Genç Soluklar’ özel sayısı (Sayı 20) – ‘İstanbul’da Erken Uyananlar’ isimli siyah beyaz portfolyodan seçmeler; (İstanbul, 2000)
• Fotoğraf Dergisi, Sayı 36, Siyah Beyaz İstanbul Portfolyosu
• Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü, 2000

İrfan Yıldız

1971 yılında İstanbul’da doğdu. 
Yalçınlar Fotoğrafçılık, Arfo, Active Line, Bank Asya “Biz Dergisi”, Hayphen Dergisi, Yeni Hukuk Dergisi, Che Yaşam Dergisi, Nişantaşı Dergisi ve Anlayış Dergisi’nde profesyonel stüdyo fotoğrafçısı ve fotoğraf editörü olarak çalıştı. Gren Art firmasını kurdu ve moda, still life çekimlerini yürüttü. 
Oyak Renault, Bank Asya, Albarakatürk, Şeker Factoring, Türkiye Finans, Finans Emeklilik,
HDI sigorta, Bayer, Aydınlı Grup, Simens, Master Card, Aras Holding, Dünya Göz Hast.
Medicana Diş Hast, Medipol, Koç Bizden haberler dergi, Performans dergi, Koray İnşaat,
Taş Yapı, Avea, Bilim ve Sanat Vakfı, Ayhan Şahenk Vakfı, Bersay İletişim, Caretta İletişim,
Capitol İletişim, Global Tanıtım, Publicis, Art Grup Reklam, Hayat Reklam, İndeks İletişim,
Creathane Reklam, Kontrast Ajans, Fil Adam, Maasast Reklam, Zebra Tanıtım, Balkan İletişim, Kesişim Yayıncılık, Viko, İhlas Ev Aletleri, Tribeca, Contact Plus, Planet Turizm, Sipahiler, Özkan Kundura, Siltab Terlik, Yelkenci Gıda, Encore, Helikon İletişim, İstanbul Belediyesi Ağaç ve Peyzaj A.Ş., Doğan Holding, NP Grup, Güneri İnşaat, Blue Chip, Molu Mücevher, Fikir Cumhuriyeti, MPR İletişim, F&C İletişim, Fuzul Otomotiv, Cihan İnşaat, Cola Turka, Ericsson, Nom Pr, Cripto Pr, Medea Pr, Su Prodic, Point Graf, Kandilli Club, İmib vb. firmalara ürün, katalog, portre, etkinlik ve stüdyo çekimleri yaptı.

Engin Güneysu

1981 yılında Türkiye, Samsun'da doğdu. Fotoğrafçılık kariyerine 2004 yılında İzmir'de, Cena Reklam Ajansında fotoğraf editörü olarak başladı,yine aynı yıl içinde Bodrum'un Kalbi dergisi ve 2004 Turkey/izmir /Çeşme Guide kitabının fotoğrafçılığını yaptı. 2006-2007 Arasında Türkiye/Samsun'da Eğitim Gönüllüleri Parkında,aralıklı olarak, çocuklara yönelik fotoğraf eğitimi verdi. 2008 Uluslararası National Geograhic Fotoğraf Yarışması Türkiye ayağında, gezi kategorisinde, ikincilik ödülü aldı. Bununla birlikte eserleri birçok yarışmada ödül, derece, sergilemeye hak kazandı. 2011'de açılan Türkiye fotoğraf müzesi'nde fotoğrafları sergilenmektedir. Şu sıralar çeşitli dergiler için editoryal işler çekip serbest fotografçılık yapmakta ve Fotoğraf Atölyeleri düzenlemektedir..

Sergiler
2006 Samsun, 1. Sanat Sokağı Karma Sergi.
2007 Ocak ayında 75. Yıl Kültür Merkezinde "40 Kare" Karma Sergisi.
2007 Samsun'da 75. Yıl Kültür Merkezinde "Kıyılar" Kişisel Sergi.
2010 Taksim Piramid Sanat Galerisi'nde İfsak 3. Genç Fotoğrafçılar Festivali "200 EVLER" isimli Karma Sergi.
2010 Bursa Gren Cafe ve Sanat Evin'de '' 200 Evler '' Kişisel Sergisi.
2010 Acıbadem Bursa Hastanesi Sanat Galerisinde'' 200 Evler '' Kişisel Sergi.
2011 Bursa Gren Cafe ve Sanat Evin'de '' Sokağın Dili Bildiğin İstanbul '' Kişisel Sergisi.
2010 Fototrek Fotoğraf merkzinde Kültür Başkenti İstanbul Projesi kapsamında '' Sokağın Dili Bildiğin İstanbul '' Kişisel Sergi .
2011 Bursaphotofest , Karma Sergisinde "Mekanların Yolculuğu" Karma Sergi.

Atölye ve Etkinlikler
2008 FotoTrek' in yardımları ile İstanbulda düzenlenen, 50 den fazla fotjurnalistin katıldığı, Alexis Vakfı Fotoğraf Semineri'ne katıldı.
2010 World Press Photo Türkiye sergisi kapsamında GAPO | Geniş Açı Proje Ofisi katkıları ile düzenlenen Pieter Ten Hoopen Fotojurnalizm atölyesine katıldı.

Festival & Sunumlar
2009 Altıncısı düzenlenen UFAT Fotograf Günleri'nde genç fotografçılar festivaline genç fotoğraf sanatçısı olarak davet edildi ve '' 200 Evler '' Sosyobelgesle Fotoğraf Projesi hakkında bir sunum yaptı .
2009 Akbank Sanat Merkezinde '' 200 Evler '' Sosyobelgesle Fotoğraf Projesi hakkında bir sunum yaptı.
2010 Boğaziçi Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübünün daveti üzerine '' 200 Evler '' sosyobelgesel fotoğraf çalışması üzerine konuşmacı olarak katıldı.
2009 Bahariye Sanat Merkezinde '' 200 Evler '' Sosyobelgesle Fotoğraf Projesi hakkında bir sunum yaptı .
2010 3. Kadıköy Fotoğraf Günleri etkinliğinde '' istanbul sokak '' fotoğrafları üzerine bir sunum gerçekleştirdi.
2011 İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Fotoğraf Topluluğu Fotoğraf Günlerinde "Dünya'da ve Türkiye'de sokak fotoğrafçılığı" konulu söyleşinin konuşmacısı oldu.
2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübünün İTÜFK 3.sünü düzenlediği - "Fotoğraf ötekine bakar" başlıklı fotoğraf günlerine konuşmacı olarak katıldı.
2011 Photoworld Fotoğraf Merkezinde düzenlenen '' Hayatımız Fotoğraf '' adındaki fotoğraf günleri etkinliğinde '' istanbul sokak '' fotoğrafları üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Kitaplar
2011, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. "İstanbul'un Yüzleri " projesi kapsamında, "İstanbul'un 100 Rotası" kitabı fotoğrafları
2011, Fotoğraf Geçidi İstanbul 2010-1, sergi albümü kitabı
2011, Fotoğrafımızda Bugün 2011, Türkiye Fotoğraf Müzesi Kitabı

Sinan Durdu

2000 yılında fotoğrafla ilgilenmeye başladı. Birçok yarışmada ödüller kazandı. Fotoğraf konulu gösteriler ve panellere katıldı. Belgesel fotoğraf ve reklam fotoğrafçılığı üzerine profesyonel olarak projeler hazırladı. Çeşitli eğitim kurumlarında fotoğraf üzerine dersler veriyor. Halen serbest fotoğrafçı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.