PhotoWorld ile Büyük Balkan Turu

Gezilecek Yerler: 
Yunanistan – Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Bosna Hersek – Sırbistan – Bulgaristan (7 gece 8 gün)

14 Temmuz Cuma - İstanbul Kavala Selanik
Saat 21.00’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden, daha sonra 21.30’da Beşiktaş Yıldız Camii önü ve 22.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından hareket ile İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. 

15 Temmuz Cumartesi Kavala Selanik
Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe üzerinden Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzun ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra Taverna Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme Selanik’teki otelimizde.
Ekstra Selanik Taverna Gecesi: 40 € (Kişi Başı)
 
16 Temmuz Pazar Selanik, Manastır, Resne, Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından Manastır sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi'nin şehrinden geçilerek Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimiz sonrası Ohri gölü’nde tekne turumuzu yapıyoruz ve sonrasında Sv.Naum turumuzu gerçekleştiriyoruz. Arzu edenler akşam ekstra olarak Makedon Gecesi'ne katılabilirler. Geceleme Ohrid’deki otelimizde.
Ekstra Makedon Gecesi: 30 € (Kişi Başı)
 
17 Temmuz Pazartesi Ohrid, Tiran, İskodra, Bar veya Ulçin
Sabah, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel aracımız ile Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan şehirlerin panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Arnavutluk’taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Daha sonra özel aracımız ile 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Ulçin şehrinde konaklama.Geceleme Otelimizde.
 
18 Temmuz Salı Ulçin,Budva, Kotor, Dubrovnik , Trebinje
Sabah otelde kahvaltının ardından Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış ve Budva panoramik turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik Şehir Turu'nda eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında.Geceleme Trebinje’de otelimizde.
 
19 Temmuz Çarşamba Trebinje, Mostar, Saraybosna
Sabah kahvaltısının Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Bektaşi Şeyhi Sarı Saltuk’un yaşadığı ve müridlerini eğittiği Blagaj tekke turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Mostar’a hareket. Varışımıza istinaden 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi görelebilecek yerler arasındadır. Ardından çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. İlk durağımız Saraybosna’nın merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.
Ekstra Bosna Gecesi: 35 € (Kişi Başı)
 
20 Temmuz Perşembe Saraybosna, Belgrad
Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Gezi sonrasında Sava nehrinde tekne turumuzu yapıp Belgrad Şehri’ni bir de nehirden keşfediyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Sırp Gecesi'ne katılabilirler. Geceleme Belgrad’daki otelimizde.
Ekstra Sırp Gecesi: 35 € (Kişi Başı)
 
21 Temmuz Cuma Belgrad, Üsküp
Sabah kahvaltımızın ardından Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, görülecek yerler arasındadır. Tetova Alaca Camii ziyaret. Gezi sonrası geceleme Üsküp’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Üsküp gece eğlencemize katılabilirler.
Ekstra Üsküp Gece Eğlencesi: 35 € (Kişi Başı)
 
22 Temmuz Cumartesi Üsküp, Sofya, İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Matka kanyon turumuzu gerçekleştireceğiz ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. geç saatlerde İstanbul’a ulaşıp bir sonraki gezide buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 
Çift Kişilik Odada Kişi Başı: 540 Euro
 
Tek Kişilik Oda  Farkı: 140 Euro
 
Ödeme: 150 Euro ilk kayıt esnasında peşin, arzu edilirse geri kalanı 6 ya da 9 taksitle... 

Anlaşmalı kartlar: (Peşin fiyatına)
World’e özel 9 taksit
Bonus ve Maksimum’a 6 taksit  

Ücrete Dahil Olanlar
  • Lüks otobüslerle ulaşım
  • 7 Gece kahvaltı dahil konaklama
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Programda belirtilen tüm şehir turları
Ücrete Dahil Olmayanlar
  • Ekstra gece programları
  • Schengen vize ücreti
  • Zorunlu Seyahat Güvence Paketi (15 €)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Tüm kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL