PhotoWorld ile Kırgızistan Fotoğraf Turu / Vizesiz

Gezilecek Yerler: 
Bişkek, Issık Göl, Ҫon Kemin, Karakol, Çolpon Ata, Çeti Oğuz Vadisi

Orta Asya bozkırlarını keşfimiz devam ediyor. Özbekistan ve Türkmenistan turlarımızın ardından bu kez de Kırgızistan turumuzla karşınızdayız. Siz de bizimle yeni keşifler yapmak istiyorsanız 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı’nda gerçekleştireceğimiz bu benzersiz turumuza bekliyoruz.

29 Ağustos Salı
Saatlerimiz 22.40’ı gösterdiğinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Harç Ödeme noktasında buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra 00.40’ta hareket edecek uçağımıza binmek için Duty Free’de bekliyoruz.

30 Ağustos 2017 Ҫarşamba  
İstanbul-Bişkek 
THY’nin TK344 sefer sayılı Bişkek uçağı ile hareket ediyoruz. 08:45 Bişkek’e varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra rehberimizle buluşup transfer aracımızla şehir merkezinde bulunan otelimize transfer oluyoruz. Eşyalarımızı bırakıyor, sabah kahvaltımızı alıyor ve sonrasında Ulusal Ala-Artscha parkını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alıyoruz. Bişkek’e geri dönüyoruz. Bişkek şehir gezisi sırasında Alo Too meydanı, manas heykeli, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam bizim için ozel hazırlanan Kırgızistan Dans Gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Bişkek’teki otelimizde.

31 Ağustos 2017 Perşembe 
Bişkek – Navekat – Ak Beşim – Burana – Ҫon Kemin
Sabah kahvaltısı sonrası Navekat arkeoloji alanına transfer oluyoruz. Akbeşim’deki eski zaman kalıntıları ziyaretinden sonra Burana minaresine hareket ediyoruz. Burana minare gezisi sonrasında bizleri Tokmokdağı Kazak evlerinde öğle yemeği bekliyoruz. Kazak Evleri’nde bizim içi hazırlanan yöresel yemeklerimizi yedikten sonar benzersiz doğası ile görülmeye değer olan Ҫon Kemin Vadisi’ne transfer oluyoruz. Aşuu misafir evinde doğanın tadını doyasıya çıkarıyoruz ve çevrede gezip bol bol Fotoğraf çekiyoruz. Arzu edenler burada at binip safari yapabilirler. Akşam bu enfes doğadaki misafir evinde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. 

01 Eylül 2017 Cuma 
Ҫon Kemin–Issik göl–Karakol
Arzu eden misafirlerimizle Ҫon Kemin Camii’nde Bayram Namazı’nı kıldıktan sonra sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Karakol şehrine hareket ediyoruz. Yolda Ҫolpon Ata’da öğle yemeğimizi alıp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Karakol şehirne varıyoruz. Burada N.M Przhevalski hatıra kompleksi gezimizi yapıp Karakol’da yerel dungan ailesinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklamamızı da Karakol’da misafir evinde yapıyoruz.

02 Eylül 2017 Cumartesi
Karakol – Cirgalan – Karakol
Mısafir evlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Orta Asya’daki en büyük Cirgalan at ҫiftliğine hareket ediyoruz. Orta Asya at yarışları şampiyon atları gezi turumuzun ardından çiftlikte öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından Karakol'a geri dönüyoruz. Öğleden sonra Karakol şehrinde Rus Ortodoks Kutsal Üçlü Nişancı Kilisesi, Dungan Camii, Çin Pagoda tarzı benzersiz bir yapı ziyaretinden sonra geceleme için misafir evine geçiyoruz. 

03 Eylül 2017 Pazar
Karakol – Ceti Oğuz – Bokkebevo – Bişkek
Misafir evindeki kahvaltımız sonrası Ceti Oğuz vadisine hareket ediyoruz. Yuriy Gagarin evi gezisi sonrası Bokkebevo köyünde öğle yemeğimizi alıyoruz ve bizler için özel hazırlanan Altın Kartal Şovu’nu izliyoruz. Bu şov sırasında Kartal ile av yakalama sanatını fotoğraf karelerimize yansıtabileceğiz. Ardından Bişkek'e doğru devam ediyoruz. Bişkek’e varışımızın ardından otelimize geçiyor ve bu keyifli 5 günün yorgunluğunu atıp dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek’teki otelimizde. 

04 Eylül 2017 Pazartesi
Bişkek–İstanbul 
Saat 03:00 gibi Bişkek havaalanına transfer oluyoruz ve 06:50 TK349 uҫuşu ile İstanbul’a uҫuyoruz. 09:40 gibi İstanbul’a varışımızın ardından yeni bir turda görüşebilmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Oteller 
Bişkek: 4 Yıldızlı Plaza Golden Tulip http://www.goldentulipbishkek.com/  
Ҫon Kemin: Aşu tor misafir evi.
Karakol: Green Yard veya benzeri.

Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel konaklamaları
 • Tüm yemekler (Kahvaltı, öğle ve akşam)
 • Klimalı özel otobüslerle programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Programda belirtilen müze ve örenyeri girişleri
 • Tur Rehberlik hizmetleri
 • Fotoğraf Rehberlik hizmetleri
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • İstanbul-Bişkek-İstanbul uçak bileti
 • At kiralama (15 Dolar)
 • Şahsi harcamalar
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)