Canon ve  PhotoWorld ile Cumalıkızık - İznik Fotoğraf Turu

Canon ve  PhotoWorld ile Cumalıkızık - İznik Fotoğraf Turu

 

24 Eylül 2017 Pazar / Günübirlik - 80 TL

 

Canon Sponsorluğunda gerçekleşen gezilerimizin 5. noktasını İznik Gölü olarak belirledik. Canon’un son teknoloji fotoğraf makineleri ve lenslerini deneme fırsatı bulacağınız gezimizin detayları aşağıdaki gibidir:

 

Fotoğraf aşkıyla yine yollara düşüyoruz. Bu sefer ki rotamız İznik Gölü ve eski bir Osmanlı köyü olan Cumalıkızık. Belirlenen hareket noktalarından sizleri alıp Cumalıkızık’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Cumalıkızık’ın dar sokaklarında fotoğraf çekimlerimize başlıyoruz. Cin Aralığı adlı sokaktan geçip eski köy evleri arasında gezimize devam ediyoruz. saat 12:00 gibi aracımıza binerek İznik Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Meşhur Köfteci Yusuf’ta öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından İznik’i keşfe başlıyoruz. İlk olarak İznik Konsülü’nün toplandığı ve Hristiyanlarca kutsal hac mekanlarından biri olarak kabul edilen ve Orhan Gazi’nin İznik’i fethi sonrası camiye çevrilen Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. İznik, kapıları ve çinisiyle meşhur bir şehirdir. İstanbul Kapı ve Lefke Kapı; tüm ihtişamlarıyla bizleri karşılıyor olacak. Göreceğimiz yerler arasında Yeşil Camii, Selimiye Arastası, Nilüfer Hatun İmarethanesi, Eşrefzade Camii, Roma Tiyatrosu ve Süleymanpaşa Medresesi bulunuyor.

Ardından günbatımı fotoğrafları çekmek için İznik Gölü kenarına iniyoruz ve günbatımı fotoğraflarını da çektikten sonra 19:30 gibi İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. İstanbul’a varışımız yol durumuna göre 21:30 civarında olacaktır.  

Hareket Noktası:

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü


Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz: 0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

*Lüks araçlarla ulaşım

*Osmangazi Köprüsü Geçişi

*Şehir Turu

*Araçta sabah Poğaça ve Meyve suyu ikramı
*Fotoğraf Rehberliği
*Köfteci Yusuf’ta Öğle yemeği (Köfte, Salata, Tatlı, Meşrubat, Su)

Ücrete Dahil Olmayanlar

*Kişisel harcamalar
*Müze ve Ören yeri girişleri