Canon Türkiye ve PhotoWorld ile Eskikaraağaç Köyü & Gölyazı Fotoğraf Turu

Canon Türkiye’nin katkılarıyla düzenlediğimiz fotoğraf turlarımız devam ediyor. Fotoğraf dolu keyifli bir gün geçirmeye var mısınız? Tur sırasında Canon’un en son teknoloji gövde ve lenslerini test etme fırsatını da yakalayacaksınız.

 

Uluabat Gölü’nün kıyısında bir yarım ada gibi duran Gölyazı köyü ve ve Leyleklerin uğrak yeri olan ve kuş gözlemevini de bünyesinde barındıran Eskikarağaç Köyü 6. gezi rotamızı oluşturuyor. 

 

Sabah belirlediğimiz saatte ve noktada katılımcılarımızla buluştuktan sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek Eskikaraağaç Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Araç içinde poğaça ve meyve suyundan oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra köy içinde gezimize başlıyoruz. Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından Avrupa Leylek Köyü ilan edilen ve 10 yıldır Leylek Şenliği'nin düzenlendiği Eskikaraağaç köyü baharın müjdecileri olan leylekleri ağırlar. Leyleklerin kuluçkaya yattığı Eskikaarağaç köyünün meydanında doğaseverler ve kuş gözlemcilerinin yoğun ilgisini çeken, gölün büyük bir bölümünün de izlenebildiği dünya standartlarında bir kuş gözlem evi ve kulesi bulunur. Gezimizin ardından Gölyazı’ya hareket ediyoruz. Göle nazır bir balık restoranında o günün taze balıklarından ve mezelerinden tattıktan sonar fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Uluabat Gölü’nde tekne turuna katılabilir. Tarihi çınar altında keyif kahvelerimizi yudumlamanın ardından hava durumuna bağlı olarak Ulubat Gölü’nde günbatımını fotoğrafladıktan sonra turumuzu sonlandırıyoruz ve İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Normal şartlar altında saat 21:00 - 22:00 arası İstanbul’a varıyoruz.


Öğle yemeği: Turna, Sazan, Yayın balıklarından biri veya 3’ü karışık 1 porsiyon, salata, 3 çeşit meze, meşrubat, helva veya kemalpaşa tatlısı.

 

Buluşma Noktası:
07:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 55 75


Yanınızda getirmeniz gerekenler:
Fotoğraf makineniz için yedek pil ve kart

Polarize filtre

Tripod

Sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
Mevsimlik kıyafetler 
Yürüyüş ayakkabısı
Yağmurluk veya panço
Sweat-shirt, polar mont, yedek t-shirt

Ücrete Dahil Olanlar

Araçta Kahvaltı (Poğaça ve meyve suyu)

Uluabat Gölü’nde Mevsimsel Balık Menüsü eşliğinde Öğle Yemeği

Gidiş dönüş ulaşım

Seyahat Sigortası

BZC Tur Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Gölyazı’da Tekne Turu

Her türlü Kişisel harcamalar