Canon Türkiye ve PhotoWorld ile Taraklı – Göynük – Çubuk Gölü Fotoğraf Turu

Canon Türkiye’nin katkılarıyla düzenlediğimiz fotoğraf turlarımız devam ediyor. Fotoğraf dolu keyifli bir gün geçirmeye var mısınız? Tur sırasında Canon’un en son teknoloji makine ve lenslerini test etme fırsatını da yakalayacaksınız.

 

Bu gezide bizleri hem tarihi dokusu ile Taraklı ve Göynük kasabaları hem de doğal güzelliği ile Çubuk Gölü karşılayacak. Ayrıca yöresel lezzetlerin de tadına bakma fırsatı elde edeceğiz.

İlk durağımız Taraklı veya reklamlarda gördüğünüz adıyla Mümkünlü kasabası. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleriyle buram buram tarih kokan, cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak ve parkları ile her köşesi tablo görünümünde olan Taraklı’da eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han'ı, sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’nin merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı'nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi'ni gördükten sonra 12:30 gibi Göynük’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğini Paşazade Konağı’nda yöreye özgün yemeklerden tadarak alıyoruz. Ardından kasabayı keşfe çıkıyoruz. Gazi Süleyman Paşa Hamamı’nı ve Camii’ni, Zafer Kulesi’ni görüp tarihi sokaklarda çekimlerimizi sürdürüyoruz. Fatih Sultan Mehmed’in akıl hocalığını yapan Akşemseddin Hazretleri’ni de ziyaret ettikten sonra değirmenleri ile meşhur olan Çubuk Gölü’ne hareket ediyoruz. Günbatımını burada fotoğraflayıp 18:00 gibi İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.  Dönüş saatimiz tahminen 21:00 civarında olacaktır.

Hareket Saati ve Yeri:

07:00 (Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü)

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

Serhat Yılmaz - PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 55 75

0216 346 23 00

www.photoworldfotografmerkezi.com

 

Ücrete Dahil Olanlar

* Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
* Çevre Gezileri
* Yöresel Öğle Yemeği (http://www.pasazade.net/)

* Sabah Araçta Poğaça ve Meyve Suyu

* Fotoğraf Danışmanlığı

* BZC Tur Güvencesi

*Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

* Tüm özel harcamalar
* Müze ören yeri girişleri