PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu

PhotoWorld İle Pınarbaşı – Küre Dağları - Safranbolu Fotoğraf Turu

 

21-23 Nisan 2018

 

Fiyat: 585 TL

 

Çekim Konuları: Manzara, Uzun Pozlama, Doğal Yaşam, İnsan ve Köy Yaşamı, Makro (çiçek, böcek), Ornito (Kuş Türleri), Yıldız Pozlama

 

İlkbaharın en güzel yaşandığı yerlerden birine, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı (Pınarbaşı Turumuza Daha önce katılanlar gözlerinin önüne getireceklerdir) Küre Dağları Milli Parkı’na gidip, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?

 

Pınarbaşı İlçesi, Kastamonu ilinde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımdan önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

 

Program:

 

20 Nisan Cuma’yı, Cumartesi’ye bağlayan gece saat 00:15’te belirtilen noktalardan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Park Ilıca Otel’e varmış olacağız. Otelimiz Bungalow tipidir. Tek katlı odalarda 3 ve 4 yatak seçeneği, çift katlı odalarda ise altta 3, üstte 2 kişilik yatak seçeneği mevcuttur. Odaların tümünde banyo, tuvalet ve ısıtma sistemi yer almaktadır. Konaklama 3-4 ve 5 kişilik odalarda yapılacaktır.

21 Nisan Cumartesi
Ilıca Şelalesi - Horma Kanyonu - Pınarbaşı


Park Ilıca’da alacağımız lezzetli köy kahvaltısının ardından tesisimize de adını veren Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale yolu boyunca eski köy evleri ve doğanın benzersiz renklerini fotoğraflama şansımız olacak. Şelale’de uzun pozlama çekimlerimizi yaptıktan sonra öğle atıştırması için şelale yolu üzerindeki çay evinde çay ve gözlemelerimizi yiyoruz (Esktra) ve ardından aracımıza binip Horma Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi’nden dökülen su yolunu takip ettiğinden bu sefer de şelalenin diğer tarafına çıkmış olacağız. Buradaki çekimlerimizi tamamladıktan sonra Pınarbaşı merkezde bulunan ahşap konakları da fotoğraflayıp, akşam yemeği ve geceleme için konaklayacağımız tesise geri dönüyoruz.

 

22 Nisan Pazar

Muratbaşı Köyü - Valla Köyü – Valla Kanyonu

 

Sabah kahvaltısını tesisimizde aldıktan sonra bu kez Valla Köyü ve Valla Kanyonu yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Muratbaşı köyüne uğrayıp köy halkını ve köy evlerini fotoğrafladıktan sonra 800 metre derinliği ile dünyanın en derin 2. kanyonu olma özelliği gösteren Valla Kanyonu seyir terasından Devrekani Çayının usulca akışını izliyoruz. Köy halkını yine rengarenk kıyafetleri içerisinde fotoğraflayıp kanyonun eşsiz manzarasının seyrine dalıyor ve ormaniçi yolunda yürüyüş yapıp oksijen depoluyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme için otelimize dönüş yapıyoruz.

 

23 Nisan Pazartesi

Ilıca - Safranbolu

 

Tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında hazırlanmak üzere serbest zaman verip dönüş yoluna çıkıyoruz. Dönüş yolunda ise Safranbolu’da hem lezzet hem de fotoğraf molası verip 15:00 gibi İstanbul yoluna koyuluyoruz. Öğle yemeğini (Ekstra) Safranbolu’daki yöresel tatlar sunan küçük ve şirin restoranlarda yiyebilirsiniz. İstanbul’a 22:30 gibi varıp, sonraki turumuzda yine bir arada olabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Hareket yeri ve saati:
00:15 – Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi

  
Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk ve şemsiye
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi 3 gün 3 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda Acente, Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım

Parkılıca Tesislerinde 2 gece YP Konaklama

3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

Fotoğraf ve Tur Rehberliği

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri

Akşam yemeklerinde alınan içecekler

Tüm kişisel harcamalar