PhotoWorld ile Özbekistan İpek Yolu Fotoğraf Turu - Vizesiz

PhotoWorld ile Özbekistan İpek Yolu Fotoğraf Turu

13-17 Haziran 2018

Taşkent – Buhara – Semerkant

4 Gün – 4 Gece

Fiyat: 1200 Dolar

Tüm Turlar, Uçuşlar ve Transferler Dahil

 

NOT: Bayram dolayısıyla otel ve uçakta yer bulmakta sorun yaşamamak adına son başvuru tarihi 25 Mayıs 2018 Cuma günüdür. Turumuz 10 kişiye özeldir.

 

Tarihi, dini ve kültürel dokusunun yanında ipek yolu üzerinde bulunması sebebiyle çok önemli bir yere sahip olan Özbekistan’ı PhotoWorld farkıyla keşfetmeye ne dersiniz? Ramazan Bayramı tatilinde bizimle birlikte yeni keşiflerde bulunmak isteyenler için işte detaylı program:

 

1. Gün: 13 Haziran 2018 Çarşamba İstanbul – Taşkent        

Saat 22:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Taşkent'e Özbek HY – 274 uçağı ile uçuşumuz için en geç saat 20:00’da Dış Hatlar Harç Ödeme Noktası’nda buluşuyoruz.

 

2. Gün: 14 Haziran Perşembe Taşkent – Buhara      

Saat 04:30’da Taşkent'e geliş. Taşkent Havaalanı’nda karşılama. Hızlı Tren istasyonuna Buhara’ya hareket için transfer. Buhara’ya hareket saat 07:30’da gerçekleşecek. Buhara’ya varış, karşılama ve Buhara'yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-Minar minaresi, İsmail Samani türbesi, Magaki Attari türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey medresesi, Bolo Havuz camii, Ark kalesi, Lebi Havuz camii, Poyi Kalon kompleksi: Kalan minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan türbesi gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün: 15 Haziran 2018 Cuma Buhara – Semerkant                     

Otelde sabah kahvaltısının ardından Seyyid Emir Külal ve Bahauddin Şah-i Nakşibendi türbelerinin gezilmesi sonrasında Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-Mahi-Hasa gibi tarihi mekanların ziyaret edilmesi. Öğle saatlerinda Semerkant’a hareket (265 km). Semerkant girişinde İmam-ı Buhari türbesi ve külliyesinin ziyareti sonrasında Semerkant şehrine varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün: 16 Haziran 2018 Cumartesi Semerkant – Taşkent  

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Semerkant şehir turumuza başlıyoruz. Semerkand Pazarı, Registan meydanı: Uluğ Bey medresesi, Şirdar medresesi, Tilla Kari medresesi, Bibi Hanım türbesi, Şahi Zinda türbesi, Gur-ı Emir türbesi, Uluğ Bey Rasathanesi, göreceğimiz yerler arasında. Saat 16:00’da Tren istasyonuna transfer oluyoruz  ve saat 17:00’da “Afrosiab” hızlı treniyle Taşkent’e hareket ediyoruz. Taşkent’e varışımız saat 19:10’da. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

 

5. Gün: 17 Haziran 2018 Pazar Taşkent – İstanbul

Kahvaltının ardından Taşkent gezisi: Taşkent'te bulunan Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal mushafı'nın ziyaret edilmesi sonrasında Taşkent Havaalanı’na İstanbul'a uçuş için transfer oluyoruz. İstanbul’a Özbek HY – 273 uçağı ile uçuş saat 17:20’de.

Ücrete Dahil Olanlar

Otel konaklamaları    

3 kahvaltı, 3 akşam yemeği

Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri

Klimalı otobüsler ile seyahatler

Türkçe bilen profesyonel rehber

Fotoğraf Rehberliği

Istanbul – Taşkent – İstanbul uçak biletleri

Taşkent – Buhara iç hat uçak bileti

Semerkant Taşkent Hızlı Tren Bileti

Havaalanlarında karşılama ve uğurlamalar

Ücrete Dahil Olmayanlar

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

Şahsi harcamalar, bahsişler

Müze ve Ören yerlerindeki fotoğraf – video çekimi için istenen ücretler

İlk günkü kahvaltı

Öğle yemekleri