PhotoWorld İle Uşak Fotoğraf Turu

PhotoWorld İle Uşak Fotoğraf Turu

 

5-6 Mayıs 2018

 

Fiyat: 380 TL

 

Gezilecek yerler: Uşak İl Merkezi, Clandras Köprüsü, Ulubey Kanyonu, Blaundus Antik Kenti, Tarihi Uşak Evleri, Ulu Cami, Burma Camii, Arkeoloji Müzesi...

 

Güzel ülkemizi karış karış gezmeye ve fotoğraflamaya devam ediyoruz. PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak yine yapılmayanı yapıyor ve Uşak ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflamaya gidiyoruz. Karun Hazineleri’ni de görebileceğimiz bu turumuza katılarak ben de bu benzersiz deneyimi yaşamak istiyorum diyorsanız işte programımız:

 

05 Mayıs Cumartesi

Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan ilk saatlerde yani saat 00:30’da yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat sürecek gece yolculuğumuz sonrası İç Ege’nin sakin şehri Uşak’a varıyoruz.  Eski adı ile Temenothytia olan ve eski çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan kente sabah saatlerinde varıyoruz. Güzel bir yöresel kahvaltı sonrasında ise ilk gün kent merkezini keşfe çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler Burma Camii, Arkeoloji Müzesi, Tarihi Uşak Evleri, Kent Müzesi, Zafer Anıtı ve Ulu Cami olacak. Gezimiz sırasında Uşak’ın meşhur tarhana çorbasının tadına da bakmayı ihmal etmiyor ve Tarhanababa’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğini de yine sabah kahvaltımızı aldığımız yerde yani Ezogelin Restoran’da (esktra) yedikten sonra geceleme için Ramada Oteli’ne transfer oluyoruz.

 

06 Mayıs Pazar

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra bu kez tarih ve doğa turumuza başlıyoruz. İlk olarak tarihi Clandras Antik Köprüsü’nü ve şelaleyi fotoğraflıyoruz. Sonrasında Ulubey Kanyonu Cam Teras’tan kanyonun görkemli manzarasını fotoğraf karelerimize kaydediyoruz ve ardından son durağımız olan Blaundus Antik Kenti’ni geziyoruz. Antik kent gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. İstanbula tahmini varış saatimiz 23:45 civarında olacaktır.  

 

Tarihi Uşak Evleri

Uşak’ın simgelerinden biri olan ve Kültür Bakanlığı’nca koruma altına alınmış olan Uşak Tarihi Evleri, mutlaka görmeniz gereken bir kültür mirası. Günümüze 86 tanesi ulaşabilmiş olan Tarihi Uşak Evleri’ni Aybek Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi ve Işık Mahallesi’nde görebilirsiniz.

 

Uşak Bedesteni

Şehir merkezinde bulunan ve günümüzde Sahaflar Çarşısı olarak da bulunan Uşak Bedesteni kentte görebileceğiniz tarihi yapılardan biri. Yaklaşık 100 yıllık bir yapı olduğu tahmin edilen Uşak Bedesteni’nde gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

 

Blaundus Antik Kenti

Derin bir vadiyle çevrelenmiş bir alanda bulunan Blaundus Antik Kenti, Hellenistik dönemle tarihlendirilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık 41 kilometre uzaklıktaki kent, özellikle Roma döneminde önemli bir yerleşim alanı olmuştur. Blaundus Antik Kenti’ni gezerken kale, tiyatro, tapınaklar, stadyum ve kaya mezarlarına rastlamak mümkün.

 

Burma Camii

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde ismi Hacı Mustafa Camii olarak geçmektedir ve yapım yılı M. 1572-1573 yılları olarak kabul edilmektedir.

 

Arkeoloji Müzesi

Mezar stelleri, adak stelleri ve bol miktarda heykeller görebileceğiniz Uşak Arkeoloji Müzesi’nde Tunç çağından günümüze gelen gaga ağızlı testiler ve taş baltalar da bulunmaktadır. 

 

Clandras Köprüsü

Karahallı İlçemizde olup Banaz Çayı üzerindedir.Lidyalılar tarafından Kral yolu üzerinde yaptırılmıştır.Kemer uzunluğu 24 m., derinliği 17 m., eni 1.75 m dir.Kalemle işlenmiş kemerin taşları zivanalı olarak birbirine kenetlendirilmiştir.

 

Ulu Cami 
Yapılış tarihi tam olarak bilinmemektedir. Orta kapının sağ üst tarafında görülen kitabe camiye değil kocasu diye anılan çeşmeye aittir. Bu kitabe camiye ait olmamakla birlikte, Ulu Cami’nin yapımı hakkında bize bilgi vermektedir. Ulu Cami binasının yapı tarzı Germiyan Beyliği devrinin özelliğini taşımaktadır.

 

Hareket yeri ve saati:
00:30 – Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk ve şemsiye
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi 2 gün 2 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda Acente, Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 - 6 gün arasında iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım

Ramada Otel’de 1 gece Konaklama

2 sabah kahvaltısı, 1 Öğle yemeği

Fotoğraf ve Tur Rehberliği

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

Akşam yemekleri

Tüm kişisel harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri (Müzekart Alınması Önerilir.)