PhotoWorld ile Misi & Eskikaraağaç Köyü & Gölyazı Fotoğraf Turu

Bahar aylarına girmemizle birlikte leyleklerin göç mevsimi de başladı. Leylekleri en iyi gözlemleyebileceğimiz yerlerin başında ise Eskikaraağaç köyü ve Gölyazı geliyor. Bursa’nın Nilüfer ilçesi sınırlarında yer alan ve Nilüfer nehri kenarında bulunan Misi Köyü, Uluabat Gölü’nün kıyısında bir yarım ada gibi duran Gölyazı köyü ve Leyleklerin uğrak yeri olan ve kuş gözlemevini de bünyesinde barındıran Eskikarağaç Köyü yeni gezi rotamızı oluşturuyor. 

Sabah belirlediğimiz saatte ve noktada katılımcılarımızla buluştuktan sonra feribota binerek Misi köyüne doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2-2.5 saatlik bir yolculuk sonrası Misi köyüne ulaşıyor ve öncelikle köy kahvaltımızı alıyoruz. Ardından 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan Misi köyünün şirin sokaklarında Fotoğraf çekimlerimize başlıyoruz. Osmanlı mimarisinin güzide eserleri olam ahşap evler ve Roma dönemi manastır kalıntılarını Nilüfer Çayı boyunca bol bol fotoğraflayıp ikinci durağımız olan Eskikarağaç Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz. Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından Avrupa Leylek Köyü ilan edilen ve 10 yıldır Leylek Şenliği'nin düzenlendiği Eskikaraağaç köyü baharın müjdecileri olan leylekleri ağırlar. Leyleklerin kuluçkaya yattığı Eskikaarağaç köyünün meydanında doğaseverler ve kuş gözlemcilerinin yoğun ilgisini çeken, gölün büyük bir bölümünün de izlenebildiği dünya standartlarında bir kuş gözlem evi ve kulesi bulunur. Gezimizin ardından Gölyazı’ya hareket ediyoruz. Göle nazır bir balık restoranında o günün taze balıklarından ve mezelerinden tattıktan sonar fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Uluabat Gölü’nde tekne turuna katılabilir. Tarihi çınar altında keyif kahvelerimizi yudumlamanın ardından hava durumuna bağlı olarak Ulubat Gölü’nde günbatımını fotoğrafladıktan sonra turumuzu sonlandırıyoruz ve İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Normal şartlar altında saat 21:00 - 22:00 arası İstanbul’a varıyoruz.

Öğle yemeği: Turna, Sazan, Yayın balıklarından biri veya 3’ü karışık 1 porsiyon, salata, 3 çeşit meze, meşrubat, helva veya kemalpaşa tatlısı. (45-50TL)

Buluşma Noktası:
07:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 55 75


Yanınızda getirmeniz gerekenler:
Fotoğraf makineniz için yedek pil ve kart

Polarize filtre

Tripod, Sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
Mevsimlik kıyafetler 
Yürüyüş ayakkabısı
Yağmurluk veya panço
Sweat-shirt, polar mont, yedek t-shirt

Ücrete Dahil Olanlar

Misi Köyü’nde Köy Kahvaltısı

Gidiş dönüş ulaşım

Feribot Geçişleri

Fotoğraf Rehberliği

Seyahat Sigortası

Lider Artuklu Turizm Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Uluabat Gölü’nde Mevsimsel Balık Menüsü eşliğinde Öğle Yemeği

Gölyazı’da Tekne Turu

Her türlü Kişisel harcamalar