PhotoWorld ile Kırgızistan Kazakistan Fotoğraf Turu

PhotoWorld ile Kırgızistan / Kazakistan Fotoğraf ve Kültür Turu

 

17-26 Ağustos 2018 (Kurban Bayramı Turu) 9 gece 9 gün

 

2000 Dolar + Uçak biletleri (Tüm yemekler, tüm turlar, 8 gece konaklama, araç transferleri, müze girişleri dahil)

 

Gezilecek Yerler: Bişkek – Navekat - Ak Besim - Burana – Con Kemin – Issık Göl – Karakol – Jeti Oguz – Bokonbaeva – Taraz – Şimkent – Otrar – Türkistan – Hoca Ahmed Yesevi – Almati

 

Kurban Bayramında İki Ülke, dolu dolu bir program ile ata topraklarını keşif için haydi siz de bize katılın. İşte program detayları;

 

Not: Kayıtlarımız ve fiyat avantajı 30 Haziran tarihine kadar gerçekleşen kayıtlar için geçerlidir. 30 Haziran sonrasında fiyatlarda değişiklik olabilir.

 

17 Ağustos 2018 Cuma İstanbul - Bişkek

Saatlerimiz 19.30’u gösterdiğinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Harç Ödeme noktasında buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra 21.30’da hareket edecek uçağımıza binmek için Duty Free’de bekliyoruz. THY’nin TK344 sefer sayılı Bişkek uçağı ile hareket ediyoruz.

 

18 Ağustos 2018 Cumartesi Biskek –Ala Arca – Biskek

THY’nin TK344 sefer sayılı Bişkek uçağı ile hareket ediyoruz. 05:35 Bişkek’e varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra rehberimizle buluşup transfer aracımızla şehir merkezinde bulunan otelimize transfer oluyoruz. Eşyalarımızı bırakıyor, sabah kahvaltımızı alıyor ve sonrasında Ulusal Ala-Artscha parkını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alıyoruz. Bişkek’e geri dönüyoruz. Bişkek şehir gezisi sırasında Alo Too meydanı, manas heykeli, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam bizim için ozel hazırlanan Kırgızistan Dans Gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Bişkek’teki otelimizde.

 

19 Ağustos 2018 Pazar Biskek - Navekat – Ak Besim - Burana – Con Kemin

Sabah kahvaltısı sonrası Navekat arkeoloji alanına transfer oluyoruz. Akbeşim’deki eski zaman kalıntıları ziyaretinden sonra Burana minaresine hareket ediyoruz. Burana minare gezisi sonrasında bizleri Tokmokdağı Kazak evlerinde öğle yemeği bekliyor olacak. Kazak Evleri’nde bizim içi hazırlanan yöresel yemeklerimizi yedikten sonar benzersiz doğası ile görülmeye değer olan Ҫon Kemin Vadisi’ne transfer oluyoruz. Aşuu misafir evinde doğanın tadını doyasıya çıkarıyoruz ve çevrede gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Arzu edenler burada at binip safari yapabilirler. Akşam bu enfes doğadaki misafir evinde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. 

 

20 Ağustos 2018 Pazartesi Con Kemin-Issik Kul-Karakol

Bugün Kurban Bayramı’nın birinci günü. Arzu eden misafirlerimizle Ҫon Kemin Camii’nde Bayram Namazı’nı kıldıktan sonra sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Karakol şehrine hareket ediyoruz. Yolda Ҫolpon Ata’da öğle yemeğimizi alıp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Karakol şehrine varıyoruz. Burada N.M Przhevalski hatıra kompleksi gezimizi yapıp Karakol’da yerel dungan ailesinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Konaklamamızı da Karakol’da misafir evinde yapıyoruz.

 

21 Ağustos 2018 Salı Karakol- Jyrgalan - Karakol

Misafir evindeki kahvaltı sonrasi Jyrgalan'daki Orta Asya’nın  en büyük at çiftliğine hareket ediyoruz. Orta Asya şampiyon atlarını fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği sonrası Karakol'a geri dönüyoruz. Karakol'da tek bir metal çivi olmadan Çin tarzında inşa edilmiş Dungan Camii’ni ziyaret edeceğiz. Camiden sonra eski ahşap Rus Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası misafir evinde gecelememizi yapıyoruz.

 

22 Ağustos 2018 Çarşamba Karakol – Jeti Oguz - Bokonbaevo - Biskek – ​​Taraz

Bugün Jeti Oguz boğazına gideceğiz. Yedi boğa - Jeti Oguz denilen kırmızı taş oluşumları ile bilinir. Ayrıca kırık bir kalp şeklinde bir dağ göreceksiniz. İsterseniz, gorge'nin panoramik manzarasını görmek için dağa (20 dakika) çıkabilirsiniz. Sonrasında yolculuğumuz Bokonbaevo köyüne doğru devam edecek, Bu köyde ise bizleri bir sürpriz bekliyor olacak. Yerel kartallı avcıyla buluşacağız. Kartallar kullanılarak tavşan ve tilki avının nasıl yapıldığını görüp fotoğraflayacağız. Kartal avı şovuna hayran olabilirsiniz. Bundan sonra Bişkek'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra Caldovar sınırına hareket ediyoruz. Sınırı geçtikten sonra Kazakistan tarafında karşılama ve Taraz'a hareket. (yaklaşık 3 saat). Otele transfer ve Geceleme otelde.

 

23 Ağustos 2018 Perşembe, Taraz - Cimkent

Otelde kahvaltı ve odaların boşaltılması. Taraz şehrinde, Aisha-Bibi ve Babaja-Khatun (11. yüzyıl) türbelerini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Karahan (11. yüzyıl), Dautbek (13. yüzyıl), Tekturmas (10. yüzyıl) türbeleri ve Ortaçağ Camiini (6-8. yy) ziyaret edeceğiz.  Yerel lore müzesini gezdikten sonra Çimkent'e geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

24 Ağustos 2018 Cuma, Cimkent - Otrar - Türkistan

Kahvaltıdan sonra Otrar'a (220 km.) gidiyoruz. Otrar müzesini, harabeleri ve Aristan-Bab mozolesini ziyaret ediyoruz. Saat 14:30'da Türkistan'a hareket (70 km.). Yerel bir restoranda öğle yemeği. Hoca Ahmet Yesevi (XIV) kompleksi gezisi. Yeraltı cami, doğu hamamı, tarihi müze, kalenin surlarının kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Daha sonra saat 17:30'da Çimkent'e dönüyoruz (170 km). Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

25 Ağustos 2018 Cumartesi, Cimkent-Almati

Sabah ilk uçuşla Almatı'ya ucuyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Yerel bir rehber eşliğinde Medeo kayak merkezine gidiyoruz. Dağları ve Çimbulak spor kompleksini keşfettikten ve fotoğrafladıktan sonra, şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Almatı şehir turumuz olacak. Tur sırasında Bağımsızlık Anıtı'nın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nı, Abai Tiyatrosu, Panfilov Parkı, Zenkovsky Katedrali, II. Dünya Savaşı Zafer Anıtı ve Merkez Camiini göreceğiz. Daha sonra teleferikle Kok-Tobe'ya gideceğiz ve Almatı'yı kuşbakışı olarak seyredeceğiz. Ardından akşam yemeği için yerel restorana geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

26 Ağustos 2018 Pazar

Saat 07:00 civarında Almatı havaalanına transfer oluyoruz ve saat 10:00'da İstanbul'a uçuyoruz. Saat 13:40'ta ise İstanbul’a ulaşıp bir başka gezide buluşabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

NOT: Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır...

Detaylı bilgi kayıt için:

Serhat Yılmaz

0532 540 55 75

Serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Mercedes Sprinter araçlarla tüm transferler (klimalı)

Otel konaklamaları

Tam pansiyon yemekler

Programda yer alan tüm turlar

Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri;

Kişi başı günlük 1 litre su

Fotoğraf çekim ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

THY İstanbul – Bişkek – Almati – İstanbul uçak biletleri (arzu eden milleriyle alabilir)

Çimkent – Almati iç hat uçak bileti

At kiralamasi (15 Dolar)

Program dışındaki yemekler 
Şahsi harcamalar, bahsişler

Yurtdışı Sağlık Sigortası