PhotoWorld ile Ürdün Fotoğraf Turu / Ramazan Bayramı Özel!

PhotoWorld ile Ürdün Fotoğraf Turu

 

04 - 08 Haziran 2019 (4 gece 5 Gün) Tüm Turlar dahil

 

Fiyat: 690 Euro + Uçak Bileti (Şu anki bilet fiyatı 245 Euro’dur.)

 

Görülecek Yerler:

Amman - Jerash - Ajloun Kalesi - Nebo Dağı - Madaba - Sowayma - Ölü Deniz - El Kerak - Petra - Akabe - Wadi Rum

 

Sizleri yine masal gibi bir coğrafyaya; Ürdün’e doğru fotoğraf dolu bir yolculuğa çıkarıyoruz. Siz de bizimle birlikte yeni yerler keşfetmek, yeni kültür ve medeniyetlere yelken açmak istiyorsanız bize katılın ve dünyayı keşfedin... Ramazan Bayramı tatiline özel olarak hazırladığımız programımız dolu dolu. Bu programda ekstra tur yok. Sabah ve akşam yemekleri, İstanbul’dan Amman’a gidiş dönüş uçak biletleri de dahil. İşte programımız:

 

04 Haziran 2019 1. Gün : İstanbul -Amman
Sabiha Gökçen Hava limanı Pegasus kontuarı önünde saat 05:10’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerini tamamlayıp güvenlik kontrolünden geçiyoruz ve 07.10 uçağına binerek Ankara aktarmalı olarak yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz.  Yerel saat ile 12:20’de Amman Havalimanı’na iniyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile şehir turuna başlıyoruz.
Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma ve İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulmuş ve günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman'da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı, ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Keyifli bir gün sonrası geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

05 Haziran 2019 2. Gün : Amman – Jerash (50km) - Ajloun Kalesi (20km) - Nebo Dağı (90km) - Madaba (10km) - Sowayma / Ölü Deniz (30km)

 
Amman’da alacağımız kahvaltı sonrası 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash’a hareket edeceğiz. Dağlar ve vadiler üzerine kurulmuş bu şehirde yapacağımız tur sonrası, Haçlı seferlerinde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada ve Mozaikleri ile ünlü St. George Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonra ise yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’e hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 350mt aşağıda olan göl %28-32 oranı ile dünyanın en tuzlu üçüncü gölüdür.  Geceleme ve akşam yemeği Madaba veya Ölüdeniz’de.   

 

06 Haziran 2019 3. Gün: El Kerak (80km) - Petra (130km) 
Kahvaltının ardından ilk durağımız 1140 yıllarında Haçlılar tarafından, hac yolunu kontrol amaçlı yapılmış Kerak Kalesi olacak. Yıllık yağış oranının çok düşük olduğu bu bölgede coğrafyası ve hikayelerle dolu tarihi sizleri çok etkileyecek. Seyahatimiz fay hattı boyunca devam edecek.  Lut Gölü’nü de oluşturan fay hattı; Türkiye’de Doğu Anadolu fay hattı ve Sina bölgesinin güney ucu Akabe Körfezi ve Kızıl Deniz'deki Rift Vadisi arasında çalışır. Öğlene doğru Petra’da öğel yemeğini alıyoruz ve yemek sonrası UNESCO Listesi’nde bulunan, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir" olarak da bilinen şehirde Hazine Binası, Siq Boğazı, Roma Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası geceleme ve akşam yemeği Petra’da

 

07 Haziran 2019 4.Gün: Petra - Akabe (120km) - Rum Vadisi (Wadi Rum) (60km) - Petra (100km) 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kızıldeniz sahilinde yer alan ve “Kızıldeniz’in Gelini” olarak tanımlanan Akabe’ye gidiyoruz. İsrail’in Elyat şehrine komşu olan Akabe Körfezi’nin Mısır ve Suudi Arabistan ile sınırı vardır.  300 güneşli güne sahip olan şehirde deniz sıcaklığı yıl boyunca hiç değişmediği için her zaman denize girmek mümkün. Ürdün’ün en önemli tatil bölgesinde yapacağımız turumuzda; Hz. Muhammed (S.A.V.)’in el yazmalarının da bulunduğu “Akabe Miras müzesi”, 14.yy Memlukler’den kalma kale, Hicretten hemen sonra 630 yılında kurulmuş olan Ayla şehri ve modern Akabe görülecek yerler arasındadır. Ürdün mutfağının güzel örneklerini barındıran şehirde alacağımız öğle yemeği sonrası UNESCO listesinde yer alan Wadi Rum’u gezeceğiz (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir). 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğal oluşumları göreceğimiz Rum Vadisi’nde arzu edenler deveye ya da 4x4 arazi araçlarına binip eğlenceli vakit geçirebilir. Akşam yemeğimizi çölde alacağız. Tur sonrası Petra’daki otelimize geri dönüyoruz.

 

08 Haziran 2019 5.Gün: Petra - Amman (230km) - Amman Havalimanı - İstanbul
Otelde alacağımız erken  kahvaltı sonrası Amman’a hareket ediyoruz.  Yol üzerinde Fotoğraf için için verilecek serbest zaman sonrası Amman havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası güvenlik kontrolünden geçip bekleme salonunda yerimizi alıyoruz. Pegasus Havayolları’nın 13:00 uçağı ile Ankara üzerinden İstanbul’a dönüyoruz. Yerel saat ile 19:00’da İstanbul’da oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği evimizde. J

 

Tur Fiyatı
Çift kişilik odada kişibaşı ücret: 690 Euro,  

Tek kişi Farkı: 120 Euro        

 

HAVAYOLU: Pegasus
04.06.2019 İstanbul (SAW) – Ankara – Amman (AMM) PC  07:10-12:20 
08.06.19 Amman (AMM) - Ankara - İstanbul (SAW)  13:00 – 19:00

 

OTELLERİMİZ:
4.06.2019  - 5.06.2019: Amman   3* Misk Hotel                 1 Gece HB Konaklama.
5.06.2019  - 6.06.2019: Madaba  3* Saint John Hotel         1 Gece HB Konaklama.
6.06.2019  - 8.06.2019: Petra       3* Petra Palace Hotel      2 Gece HB Konaklama.
Otellerimiz örnek oteller olup kesin rezervasyon anında doluluk durmuna göre benzerleri ile değiştirilebilir.

 

Ücrete Dahil Olanlar

Belirtilen otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon konaklama

4 kahvaltı, 4 akşam yemeği

Wadi Rum’da bir gece akşam yemeği
Kişi sayısına uygun Klimalı araç
Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu yerel rehberlik hizmeti
Konaklama vergileri
Zorunlu TÜRSAB güvence sigortası
Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

İstanbu- Amman- İstanbul Uçak bileti

4x4 ya da Deve ile safari

Kişisel harcamalar
Müze girişleri
Yurtdışı çıkış harcı
Öğle yemekleri