Özbekistan Büyük İpekyolu Fotoğraf Turu - VİZESİZ - Kurban Bayramı ÖZEL

10-16 Ağustos 2019 / Kurban Bayramı Özel

 

Gezilecek yerler: Taşkent – Urgenç – Hiva – Buhara- Semerkand

 

Tarihi, dini ve kültürel dokusunun yanında ipek yolu üzerinde bulunması sebebiyle çok önemli bir yere sahip olan Özbekistan’ı Ligarba Turizm farkıyla ve Serhat Yılmaz’ın fotoğraf danışmanlığında keşfetmeye ne dersiniz? Kurban Bayramı tatilinde bizimle yeni keşiflerde bulunmak isteyenler için işte detaylı program:

 

10 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ / İSTANBUL-TAŞKENT

İstanbul Havalimanı’nda 20:45’te buluşma ve ardından saat 22:45’te İstanbul'dan Taşkent'e Özbekistan HY – 274 sefer sayılı uçağı ile uçuş.

 

11 AĞUSTOS 2019 PAZAR / TAŞKENT (BAYRAMIN 1. GÜNÜ)

Saat 05:20’de Taşkent’e geliş. Havaalanında karşılama ve arzu eden misafirlerimizle bayram namazını kılmak için Cuma Camii’ne geçiyoruz. Ardından mahalli lokantada alınacak kahvaltı sonrası Taşkent gezisi: Taşkent'te bulunan Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushaf’ının ziyaret edilmesi. Emir Temur meydanı, Bağımsızlık meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

12 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ / URGENÇ- HİVA

Bizleri bugün masalsı bir şehir bekliyor. Şehre ulaştığınızda, kendinizi sanki binbirgece masallarında yer alan bir karaktermiş gibi hissedeceğiniz Hiva şehrini göreceğiz. Otelde erken sabah kahvaltımızı alıp Taşkent Havaalanı içhatlar terminaline, Urgenç’e uçuş için transfer oluyoruz. Urgenç’e uçuş saat 07:25’te. Saat 08:55’te Urgenç’a varış, karşılama ve Hiva’ya transfer. Yüzyıllardır değişmeden kalmayı başaran ve tipik Ortaçağ kent kimliğini koruyan Hiva’da yürüyerek yapacağımız şehir turumuza hemen başlıyoruz. İçhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camii, Said Alaaddin Mozolesi, Arab Han ve Muhammad Amin Inak Medreseleri, Ak Camii, Allakulik Han Medresesi, Taş Hovli Sarayı, Pehlivan Mahmud Mozolesi ve İslam Hoca Minaresi görülecekler arasında yer alıyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

13 AĞUSTOS 2019 SALI / BUHARA

Kahvaltının ardından Urgenç Havaalanına, Buhara’ya uçuş için transfer oluyoruz. Buhara’ya uçuşumuz saat 09:35’te. Saat 10:30’da Buhara’ya varış ve karşılama. Buhara'yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-Minar minaresi, İsmail Samani Türbesi, Magaki Attari Türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Bolo Havuz Camii, Ark kalesi, Lebi Havuz Camii, Poyi Kalon kompleksi: Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi ve Kalan Türbesi, göreceğimzi yerlerin başında geliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

14 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA / BUHARA- SEMERKAND

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Seyyid Emir Külal türbesi, Bahauddin Şah-i Nakşibendi kompleksi gezisi, Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-Mahi-Hasa gibi tarihi mekanların ziyaret edilmesi sonrasında Semerkand’a hareket ediyoruz. Semerkand şehrine varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

15 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE SEMERKAND

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam günlük şehir turumuzda günümüzde hala dünyadaki bilime ışık veren buluşların yapıldığı Semerkant şehrinde bulunan Registan meydanı: Uluğ Bey medresesi, Şirdar medresesi, Tilla Kari medresesi; Gur-I Emir türbesi, Bibi Hanım türbesi, Şahi Zinda türbesi, Hazret Hızır camii gezileri yapılacak. Günbatımı için ise Registan Meydanı’nda yerlerimizi alıp parlement mavisinin de desteğiyle eşsiz kareler yakalayacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

16 AĞUSTOS 2019 CUMA SEMERKAND- İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Semerkand şehir turumuza devam ediyoruz. En büyük Hadis alimlerinden sayılan İmam-ı Buhari Türbesi ve külliyesi ziyareti sırasında yöresel kıyafetler giyen yöre halkını da fotoğraflama imkânı bulacağız. Uluğ Bey rasathanesi gezimiz sonrasında ise yine yöresel halkı bu kez pazar ortamında yöresel yiyeceklerle fotoğraflayıp Semerkand Havaalanı’na transfer oluyoruz. Özbekistan HY – 275 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a uçuşumuz saat 16:55’te.

Bir başka Ligarba Travel organizasyonunda buluşmak üzere…

20 KİŞİLİK GRUPLARIMIZDA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA DAHİL 950 $ +uçak bileti

SINGLE KONAKLAMALARDA KİŞİ BAŞI FARK: 200 $

0-2 YAŞ ÜCRETSİZ

2-12 YAŞ + 950 $ uçak bileti

 

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

Grubumuzun 20 kişinin altında kalması halinde kişi sayısı baz alınarak fiyat güncellemesi yapılacaktır.

 

Turlarımız 20 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

Ücrete Dahil Olanlar

* Otellerde 5 Gece Konaklama

* Lüks araçlar ile transfer ve ulaşım

* Programda belirtilen tüm turlar

* 6 kahvaltı, 5 akşam yemeği

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Fotoğraf Danışmanlığı

* Müze Giriş Ücretleri

* Havaalanlarında karşılama ve uğurlamalar

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Taşkent – Urgenç ve Urgenç – Buhara iç hat uçak biletleri

* Ligarba Turizm Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Müze ve Ören yerlerindeki fotoğraf- video çekimi için istenen ücretler

* Öğle yemekleri

* Özbekistan Havayolları ile İstanbul-Taşkent, Semerkand-İstanbul Dış Hat Uçuşu