Kırgızistan - Kazakistan Fotoğraf Turu

KIRGIZİSTAN / KAZAKİSTAN FOTOĞRAF TURU

20-29 Eylül 2019 9 gece 9 gün

1699 Dolar + Uçak Bileti

Gezilecek Yerler: Bişkek - Navekat - Ak Besim - Burana - Con Kemin - Issık Göl - Karakol - Jeti Oguz - Bokonbaeva - Taraz - Çimkent - Otrar - Türkistan - Hoca Ahmed Yesevi - Almati

Türkistan Bölgesi’nin iki önemli ülkesi Kırgızistan ve Kazakistan’a fotoğraf dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Serhat Yılmaz danışmanlığında uygulamalı fotoğraf çekimleri ve dolu dolu bir program ile ata topraklarını keşif için haydi siz de bize katılın. İşte program detayları:

20 EYLÜL 2019 CUMA İSTANBUL- BİŞKEK

Saatlerimiz 19.30’u gösterdiğinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Harç Ödeme noktasında buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra THY’nin TK344 sefer sayılı 21.30 Bişkek uçağı ile Kırgızistan’a hareket ediyoruz.

21 EYLÜL  2019 CUMARTESİ BİSKEK- ALA ARCA- BİSKEK

Yaklaşık olarak 05:35’te Bişkek’e varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra rehberimizle buluşup transfer aracımızla şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Eşyalarımızı bırakıyor, sabah kahvaltımızı alıyor ve sonrasında Ulusal Ala-Artscha parkını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alıp Bişkek’e geri dönüyoruz. Bişkek şehir gezisi sırasında Alo Too meydanı, Manas Heykeli, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasında. Akşam bizim için özel hazırlanan Kırgızistan Dans Gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Yöresel kıyafetler giyen dansçıları fotoğraflamayı da ihmal etmiyoruz. Geceleme Bişkek’teki otelimizde.

22 EYLÜL 2019 PAZAR BİSKEK- NAVEKAT- AK BESİM- BURANA- CON KEMİN

Kahvaltı sonrasında Navekat Arkeoloji alanına gidiyoruz. Akbeşim’deki tarihi eserleri gördükten sonra Burana minaresine hareket ediyoruz. Burana minare gezisi sonrasında bizleri Tokmokdağı Kazak evlerinde öğle yemeği bekliyor olacak. Kazak Evleri’nde bizim için hazırlanan yöresel yemeklerimizi yedikten sonra benzersiz doğası ile görülmeye değer olan Ҫon Kemin Vadisi’ne hareket ediyoruz. Aşuu misafir evinde doğanın tadını doyasıya çıkarıyoruz ve çevrede gezip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Arzu edenler burada at binebilirler. Akşam, bu enfes doğal ortamdaki misafir evinde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. 

23 EYLÜL 2019 PAZARTESİ CON KEMİN- ISSİK KUL- KARAKOL

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Karakol şehrine hareket ediyoruz. Yolda Ҫolpon Ata’da öğle yemeğimizi alıp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Karakol şehrine varıyoruz. Burada N.M Przhevalski hatıra kompleksi gezimizi yapıp Karakol’da yerel dungan ailesinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Tabi aileyi doğal ortamlarında bol bol fotoğraflıyoruz. Konaklamamızı da Karakol’da misafir evinde yapıyoruz.

24 EYLÜL 2019 SALI KARAKOL- JYRGALAN- KARAKOL

Misafir evindeki kahvaltı sonrası Jyrgalan'daki Orta Asya’nın en büyük at çiftliğine hareket ediyoruz. Orta Asya şampiyon atlarını fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği sonrası Karakol'a geri dönüyoruz. Karakol'da tek bir metal çivi olmadan Çin tarzında inşa edilmiş Dungan Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından eski ahşap Rus Ortodoks Kilisesi'ni göreceğiz. Akşam yemeği sonrası geceleme misafir evinde.

25 EYLÜL 2019 ÇARŞAMBA KARAKOL- JETİ OGUZ- BOKONBAEVO- BİŞKEK- ​​TARAZ

Bugün Jeti Oguz boğazına gideceğiz. Yedi boğa- Jeti Oguz denilen kırmızı taş oluşumları ile bilinir. Ayrıca kırık bir kalp şeklinde bir dağ göreceksiniz. Panoramik manzarayı görebilmek için dağa 20 dakikalık bir yürüyüşle çıkıp burada çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında yolculuğumuz Bokonbaevo köyüne doğru devam edecek, bu köyde ise bizleri bir sürpriz bekliyor olacak. Yerel kartallı avcıyla buluşacağız. Kartallar kullanılarak tavşan ve tilki avının nasıl yapıldığını görüp fotoğraflayacağız. Kartal avı şovu sırasında yüksek enstantane çekimleri ile bu özel anı fotoğraf karelerimizle dondurmaya çalışacağız. Bundan sonra Bişkek'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra Caldovar sınırına hareket ediyoruz. Sınırı geçtikten sonra Kazakistan tarafında karşılama ve Taraz'a hareket. (Yaklaşık 3 saat). Otele transfer ve geceleme otelde.

26 EYLÜL 2019 PERŞEMBE, TARAZ- ÇİMKENT

Otelde kahvaltı ve odaların boşaltılması. Taraz şehrinde, Aisha-Bibi ve Babaja-Khatun (11. yüzyıl) türbelerini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Karahan (11. yüzyıl), Dautbek (13. yüzyıl), Tekturmas (10. yüzyıl) türbeleri ve Ortaçağ Camiini (6-8. yy) ziyaret edeceğiz.  Yerel lore müzesini gezdikten sonra Çimkent'e geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 EYLÜL 2019 CUMA, ÇİMKENT- OTRAR- TÜRKİSTAN

Kahvaltıdan sonra Otrar'a (220 km.) gidiyoruz. Otrar müzesini, harabeleri ve Aristan-Bab mozolesini ziyaret ediyoruz. Saat 14:30'da Türkistan'a hareket (70 km.). Yerel bir restoranda öğle yemeği. Hoca Ahmet Yesevi (XIV) kompleksi gezisi. Yeraltı cami, doğu hamamı, tarihi müze, kalenin surlarının kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Daha sonra saat 17:30'da Çimkent'e dönüyoruz (170 km). Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 EYLÜL 2019 CUMARTESİ, ÇİMKENT-ALMATİ

Sabah ilk uçuşla Almatı'ya ucuyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Yerel bir rehber eşliğinde Medeo kayak merkezine gidiyoruz. Dağları ve Çimbulak spor kompleksini keşfettikten ve fotoğrafladıktan sonra, şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Almatı şehir turumuz olacak. Tur sırasında Bağımsızlık Anıtı'nın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nı, Abai Tiyatrosu, Panfilov Parkı, Zenkovsky Katedrali, II. Dünya Savaşı Zafer Anıtı ve Merkez Camiini göreceğiz. Daha sonra teleferikle Kok-Tobe'ya gideceğiz ve Almatı'yı kuşbakışı olarak seyredeceğiz. Ardından akşam yemeği için yerel restorana geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

29 EYLÜL 2019 PAZAR

Saat 07:00 civarında Almatı havaalanına transfer oluyoruz ve saat 10:00'da İstanbul'a uçuyoruz. Saat 13:40'ta ise İstanbul’a ulaşıp bir başka gezide buluşabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tur fiyatı:

İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA DAHİL 1.699 USD

Tek kişilik konaklama: 250 $

 

Açıklamalar

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. 

Turlarımız 15 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi değişecektir.

Detaylı Bilgi ve Kesin Kayıt için:

Serhat Yılmaz

0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Çimkent – Almati iç hat uçak bileti

Mercedes Sprinter araçlarla tüm transferler (klimalı)

Otel konaklamaları

Tam pansiyon yemekler

Programda yer alan tüm turlar

Serhat Yılmaz Fotoğraf Danışmanlığı

Profesyonel Tur Rehberliği

Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri

Kişi başı günlük 1 litre su

Fotoğraf çekim ücretleri

Ligarba Turizm Güvencesi

TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Bokenboeva’da Kartal Şov

Ücrete Dahil Olmayanlar

THY İstanbul – Bişkek – Almatı – İstanbul uçak biletleri (arzu eden milleriyle alabilir)

Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

At kiralama (15 Dolar)

Şahsi harcamalar, bahşişler