Hindistan Altın Üçgen Fotoğraf Turu

Hindistan Altın Üçgen Fotoğraf Turu

 

25 Ağustos - 1 Eylül 2019 (7 Gece 7 Gün)

 

Ekstra Tur Yok

 

Fiyatı: 690 Dolar + Uçak Bileti

 

Hindistan’ın gizemli dünyasını, farklı inanışların yaşam alanlarını, tapınakların görkemli yapılarını fotoğraflama var mısınız? Bu turumuzda bizleri rengarenk kıyafetleriyle ve benzersiz coğrafyasıyla tam bir fotoğraf cenneti olan Hindistan karşılıyor.

 

Gezilecek Yerler:

Delhi, Jaipur, Amber Fort, Agra, Abhaneri, Tac Mahal, Qutab Minar, Cuma Camii, Fatehpur Sikri

 

Program:

25 Ağustos 2019 Pazar

THY’nin TK716 sefer sayılı 20:20 Delhi uçağına binmek üzere İstanbul Havalimanı Dış hatlar harç ödeme noktasında 18:00’da buluşuyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 6 saat sürecektir. Akşam yemeği uçuşumuz sırasında ikram edilecektir.

 

26 Ağustos 2019 Pazartesi Delhi - Jaipur

Sabah saat 04:45’te Delhi Havalimanı’na inişimizin ardından Hindistan’ın yöresel karşılama seramonisi ile rehberimiz tarafından karşılanıyoruz. Daha sonra özel aracımıza binip 5 saatlik bir yolculuk sonrası pembe şehir Jaipur’a doğru yol alıyoruz. Şehre varışımızın ardından otele eşyalarımızı yerleştirip eski şehrin sokaklarında fotoğraf keşfine çıkıyoruz. Günbatımı duası ve Arti seramonisini Hindu Tapınağı’nda fotoğraflama şansını yakalıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

27 Ağustos 2019 Salı Jaipur

Kahvaltı sonrası erkenden Amber Fort’a, Rajasthan’ın en büyük mimari hazinelerinden biri kabul edilen şaheseri görmeye gidiyoruz. Tepeye doğru fillerin üzerinde  eğlenceli bir yolculukla çıkıyoruz. Puerta del Sol, Sila-devi Tapınağı, Aynalı Saray ve Akbar Camii göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra Jaipur şehrini keşfe devam ediyoruz. Şehir sarayı, Jantar Mantar, Sawai Jai Singh, eski pazarlar ve el işçiliği tezgahları fotoğraf karelerimize yansıyacak önemli değerler olacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

 

28 Ağustos 2019 Çarşamba Agra - Abhaneri - Fathpur Sikri

Kahvaltımı otelde alıp erken saatte Agra’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrası Agra’ya varıyoruz. Agra, Kuzey Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinin bir şehridir. Dünyaca ünlü Tac Mahal eserine evsahipliği yapar. Şah Cihan’ın eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı çok önemli bir tarihi eser  olan Tac Mahal’i gördükten sonra bu kez bambaşka bir eseri görmek için Abhaneri’de mola veriyoruz. Buradaki merdivenler ve kat kat yapılar bizlere görsel bir şölen oluşturacak. Günün son fotoğraf noktasını da Fetehpur Sikri oluşturuyor. Ekber Şah döneminde kızıl çöl kumundan inşa edilen bu şehir bizleri yüzyıllar öncesine götürmeye yetecek büyüye sahip. Saraylar ve camisiyle eşsiz güzellikte bir yapıya sahip olan Fatehpur Sikri gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

 

29 Ağustos 2019 Perşembe Agra

Kahvaltı sonrası 2 km uzunluğunda surları 4 kapılı muhteşem mimarisi ile Agra Fort’u keşfe gidiyoruz. Tüm gün burada fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sokaklarda insan yaşamına dair ne kadar bol kadrajlar olduğunu siz de gezimiz sırasında görecek ve neyi fotoğraflayacağınızı şaşıracaksınız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

30 Ağustos 2019 Cuma Agra – Delhi

Kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz ve yaklaşık 3.5 saatlik bir yolculuk sonrası Delhi’ye varıyoruz. 5000 yıllık bir tarihi geçmişi olan ve bir dönem Türk Sultanları tarafından yönetilen Delhi turumuz sırasında şehir merkezi, Rajpath, Rashtrapati Bhavan, India Gate ve Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasında. Akşama doğru ise Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve 72.5metre yüksekliği ile dikkat çeken Qutab Minar gezimizi gerçekleştireceğiz. Yine aynı kompleks içerisinde yer alan Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde bir başka eser olan Humayun Tomb mozolesini fotoğraflayacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

 

31 Ağustos 2019 Cumartesi

Sabah kahvaltımızın ardından bu kez Eski Delhi şehrini fotoğraflamaya çıkıyoruz. 17. Yüzyıl ortalarından inşa edilen Cuma Camii,  eski çarşı gezilerimizi yaptıktan sonra bu kez 3 tekerlekli Rikşa’larla şehirde keyifli bir tur atıyoruz. Bugün öğleden sonra farklı bir deneyim yaşamak adına Sih Tapınağı Gurudwara Bangla Sahib’e gidiyoruz.

 

Tapınak içinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

*Kıyafetleriniz sade olmalı

*Başınız kapalı olmalı

*Ayakkabı ve çoraplarınızı çıkarmalısınız.

*Sigara içmemelisiniz

*Girmeden önce el ve ayaklarınızı yıkamalısınız.

 

Tapınak ziyaretimiz sonrası eğer vaktimiz kalırsa Janpat’ta alışveriş molası veriyor ve akşam yemeği / geceleme için otelimize geçiyoruz.

 

01 Eylül 2019 Pazar

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi Havalimanı’na transfer oluyoruz. TK4651 sefer sayılı İstanbul uçağımızın kalkış saati 14:00. Yaklaşık olarak 6saat 45 dakikalık bir uçuşun ardından saat 18:15’te İstanbul’a ulaşıyoruz ve yeni bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Oteller:

Jaipur; The Fern An Ecotel 4* (2 gece)

Agra; The Fern Howard Plaza 4* (2 gece)

Delhi; Vivanta New Delhi Dwarka Welkom Hotel 5* (2 gece)

Ücrete Dahil Olanlar

6 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

6 Açık büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği

Havalimanında karşılama ve uğurlama

Hindistan Geleneksel Hoş geldin Seramonisi

Hindistan’daki Tüm transferler

Programda belirtilen tüm turlar

İngilizce Rehberlik Hizmeti

Fotoğraf Rehberliği

Programda belirtilen tüm müze girişleri

Eski Delhi’de Rikşa Binişi

Amber Fort’ta Fil Binişi

Tüm şehir vergileri

Endemic Tours Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

THY ile İstanbul – Delhi – İstanbul Uçuşu

Yemekler sırasında alınan tüm içecekler

Tüm öğle yemekleri

Tapınaklarda istenen Kamera Çekim ücretleri

Tüm kişisel harcamalar ve şoför bahşişleri

Otel ekstraları

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Hindistan Vizesi (Şahsen alınmaktadır, 120 Dolar)

Yurtdışı Çıkış Harcı