Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu

PhotoWorld ile Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu Fotoğraf Turu

 

15-16 Haziran 2019

 

Fiyat: 570 TL

 

GEZİLECEK YERLER:

Ulubey Kanyonu, Clandras Köprüsü, Kula, Taşyaran Kanyonu, Kuladokya Peribacaları, Jeopark

 

Önemli Not: Turumuz 15 kişiye özel bir turdur. Otellerde yer sıkıntısı olduğundan kayıtların bir an önce gerçekleşmesi gerekmektedir.

 

Gidilmeyene gitmeye, görülmeyeni keşfetmeye var mısınız? Bu kez sizleri Manisa ve Uşak’ın gizli saklı köşelerini fotoğraflamaya davet ediyoruz. Programımız oldukça yoğun. Antik şehirler, peribacaları, tarihi köprüler, şelaleler, Osmanlı dönemi mimari yapıları, kanyonlar ve dahası bu turumuzda.

 

15 Haziran 2019 Cumartesi

 

Clandras Köprüsü - Ulubey Kanyonu - Kula

 

14 Haziran Cuma’yı cumartesiye bağlayan gece saat 1:00’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 buçuk saatlik bir yolculuk sonrası ilk durağımız olan Clandras Köprüsü’ne varıyoruz. Roma Dönemi’nden öncesine tarihlenen ve Lidyalılar Dönemi’nde yapıldığı bilinen kemerli köprüyü fotoğraf karelerimize yansıttıktan sonra bu kez doğa harikası olan Ulubey Kanyonu’nu seyre dalmak için Ulubey Cam Teras’a geçiyoruz.Burada panoramik manzarayı fotoğraflayıp Kula’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi tarihi kula sokaklarında alıp Kula’daki çekimlerimize başlıyoruz. Volkanik özelliğinden dolayı tarihte “Yanık Ülke” anlamına gelen “Katakekaumene” adıyla anılan Kula; Lidya, Pers, Roma ve Bizans yönetiminde kaldıktan sonra 1300’lerin başında Germiyanoğulları’nın 1420’lerde ise Osmanoğulları’nın egemenliğine girmiştir. 1896 yılına kadar Kütahya Sancağı’na bağlı bir kaza olan Kula, bu tarihte Saruhan Sancağı’na bağlanmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında, 28 Haziran 1920 – 4 Eylül 1922 tarihleri arasında işgal altında kalmıştır. Çekimlerimize ilk olarak Kula evlerini fotoğraflayarak başlıyoruz. Eski Kula sokaklarında şehir ve insan portrelerimizi çekip akşam yemeği ve geceleme için Alaşehir'deki Hotel La Bella'ya geçiyoruz. (http://www.hotellabella.com.tr)

 

16 Haziran Pazar

 

Kuladokya Peribacaları – Taşyaran Kanyonu - Jeopark

 

Otelimizde sabah kahvaltımızı alıp bir saatlik bir yolculuk sonrasında Kula’nın kapadokyası olarak tabir edebileceğimiz Kuladokya bölgesine gidiyoruz. Burada peribacaları oluşumlarını fotoğraflayacağız. Sonraki durağımız ise benzersiz taş şekilleriyle Taşyaran Kanyonu olacak. Yaklaşık 2.5km’lik yürüyüş parkurunu fotoğraf çeke çeke dolaşacağız. Son durağımız ise Kula Jeopark olacak. Türkiye’nin en genç volkanik sahalarından biri olan Kula Jeoparkı, volkanik oluşumları ile bizleri büyüleyecek. Saatlerimiz 18.00’ı gösterdiğinde İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a ulaşıp yeni bir turda görüşebilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar:

Lüks araçlarla gidiş dönüş ulaşım

Hotel La Bella Alaşehir Otel’de bir gece Yarım Pansiyon Konaklama

İlk gün sabah kahvaltısı

İlk Gün Akşam Yemeği

Tüm turlar

Fotoğraf Danışmanlığı

Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

Endemic Tours Güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğle ve dönüş günü akşam yemekleri

Müze ve Ören yeri girişleri

Tüm kişisel harcamalar

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt:

Serhat Yılmaz

serhaty@photoworld.com.tr

0532 540 55 75

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks araçlarla gidiş dönüş ulaşım

Hotel La Bella Alaşehir'de bir gece Yarım Pansiyon Konaklama

İlk gün sabah kahvaltısı

İlk gün akşam yemeği

Tüm turlar

Fotoğraf Danışmanlığı

Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

Endemic Tours Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Öğle ve son gün akşam yemekleri

Müze ve Ören yeri girişleri

Tüm kişisel harcamalar