PhotoWorld ile Kuzguncuk – Beylerbeyi Fotoğraf Gezisi

PhotoWorld ile Kuzguncuk – Beylerbeyi Fotoğraf Gezisi

 

Tarih: 26 Mayıs 2019 Pazar

Saat: 14:00-18:00

 

Fiyat: 30 TL

 

İstanbul içi günübirlik fotoğraf turlarımızda 3. durağımız Kuzguncuk ve Beylerbeyi olacak. İstanbul boğazının incisi olarak nitelendirebileceğimiz iki tarihi semti bizimle birlikte fotoğraflamak istiyorsanız siz de bize katılın.

 

Saat 15:00’da Marmaray Üsküdar İstasyonu önünde buluşarak turumuza başlıyoruz. İlk olarak Üsküdar iskelesinde bulunan tarihi Mihrimah Sultan Camii’nde çekimlerimize başlıyoruz. Cami içerisinde ve avlusunda çekimlerimizi tamamlayıp cami duvarındaki güneş saatini gördükten sonra Paşalimanı’na hareket ediyoruz. Bizans sarnıcı ve eski fil ambarlarının önünden geçip Fethipaşa Korusu’na girerek burada makro çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından İstanbul Boğazı’nın manzarası eşliğinde panoramik fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Çekimlerimizi tamamladıktan sonra kısa bir yürüyüşle Kuzguncuk semtine varıyoruz. Burası Cami, Kilise ve Sinagog duvarlarının bile yan yana yer aldığı ender semtlerden biridir. Kuzguncuk Camii, Surp Krikor Lusaveriç ve Kuzguncuk Sinagog’u bir arada yer almaktadır. Sahilde kısa bir mola verdikten sonra renkli Kuzguncuk sokaklarına dalıyoruz. Perihan Abla, Ekmek Teknesi gibi dizilerin çekildiği, adeta fotoğraf platosunu andıran semtteki fotoğraf çekimlerimizi bitirip bu kez kısa bir otobüs yolculuğu ile Beylerbeyi’ne varıyoruz. Öncelikle Beylerbeyi Sarayı bahçesini ve arzu edenlerle birlikte Saray’ın iç bölümünü gezip sonrasında Beylerbeyi sahiline inerek tarihi iskeleyi ve Hamid-i Evvel Camii ile Osmanlı döneminde namaz vakitlerinin tayini görevini yerine getiren Muvakkithane binasını görüyoruz. Çekimlerimizi bitirip yeni bir İstanbul içi turda bir araya gelebilmek üzere vedalaşıyoruz.

Detaylı bilgi ve kayıt için:
Serhat Yılmaz
0532 5405575
serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Fotoğraf Danışmanlığı

Gezi programı

Özel Baskılı Tişört

Ücrete Dahil Olmayanlar

Buluşma yerine ulaşım

Müze girişleri

Kişisel Harcamalar