PhotoWorld ile Gökçeada Fotoğraf Turu

PhotoWorld ile Gökçeada Fotoğraf Turu

 

23-25 Ağustos Cumartesi-Pazar

 

Fiyat: 570 TL

 

Türkiye’nin en büyük adası ve en batısında yer alan Gökçeada, PhotoWorld’ün yeni rotası oluyor. Gökçeada’nın sörf tutkunlarına kapılarını açtığı rüzgarı bol koylarının keyfini çıkarmak, hatta ve hatta tuz gölü kenarında çamur banyosu yapmak istiyorsanız o zaman bu keyifli geziye hepinizi bekliyoruz. İşte gün gün detaylar:

 

23 Ağustos Cuma

23:30’dan itibaren belirlenen noktalardan sizleri aldıktan sonra yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Cumartesi sabahı Kabatepe Limanı’na varıyoruz.

 

24 Ağustos Cumartesi

Sabah 07:00’da feribotla Gökçeada’ya geçiyoruz. Ardından köy kahvaltımızı almak için Ecem Kahvaltı Salonu’na gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Tuz Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölde fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra bu kez adanın en güzel koylarından biri olan ve rüzgar sörfçülerinin de en önemli uğrak yeri olan Kefalos Plajı’na geçiyoruz. Rüzgar Sörfçülerinin akrobatik hareketlerini fotoğraf karelerimize yansıtıp serinlemek ve deniz keyfi yapmak için koyda mola veriyoruz. Arzu edenler öğle yemeğini yine buradaki tesislerden alabilir. Saat 16:00 gibi bu kez Kaleköy ve Bademli köy sokaklarında fotoğraf turumuza başlıyoruz. Köyün eşsiz ve sakin fotoğrafik sokaklarında gezdikten sonra Yeni Bademli Konukevi’ndeki odalarımıza yerleşiyor ve akşam yemeği için enfes günbatımı manzarasına ve zengin balık ve mezelere sahip Yakamoz Restoran’da akşam yemeğimizi alıyoruz (Ekstra).

 

25 Ağustos Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında durağımız Eski bir Rum köyü olan Zeytinli Köye geçiyoruz. Burada eski rum evlerini, kiliseleri ve yöresel kıyafetleri giymiş yöre halkı ve çingeneleri fotoğrafladıktan sonra yorgunluk kahvemizi Madamın Dibek Kahvesi'nde alıyoruz. Arzu edenler köye özgü sakızlı muhallebiyi tadabilir. Zeyinli Köy’den sonraki durağımız ise Tepeköy. Arzu edenler öğle yemeğini burada alabilir (Ekstra) Buradaki çekimlerimizi de tamamladıktan sonra bir zamanlar 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü olan Dereköy'e varıyoruz ve fotoğraf çekimlerimizi bu sessiz ve neredeyse tamamen terkedilmiş köyde yapıyoruz. Sonrasında Laz koyu’na gidip son deniz molamızı veriyoruz. Ardından Gökçeada merkezde alışverişlerimizi yapıp 19.00 feribotuyla İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.
 

Araç Hareket Noktaları (Kesin kalkış saatleridir. 10 dakika önce buluşma yerinde olunması gerekmektedir.)

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi

00:00 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

00:15 İncirli Ömür Plaza

 

Fiyat: 570 TL (iki kişilik odada kişi başı fiyat)

 

Kesin Rezervasyon için!

Tura kesin katılım için 1 Ağustos Perşembe gününe kadar kesin kaydınızı ve ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tur kontentajımız 10 kişi ile sınırlıdır. Otelde başka yer olmadığından hızlı davranmak gerekmektedir.

 

Yanınızda mutlaka bulunsun!

Turumuz fotoğraf amaçlı olduğundan şarj aletlerinizi, yedek pil ve bellek kartlarınızı yanınıza almayı sakın unutmayın. Denize de gireceğimiz için mayolarınız, güneş kremleriniz, deniz gözlükleriniz ve plaj havlularınız da yanınızda bulunsun. Güneş gözlüğü ve şapka ise vazgeçilmezleriniz arasında yerini mutlaka almalı. Sürekli olarak kullandığınız ilaçlarınızı da çantanızda bulundurmanızda fayda var. Şimdiden keyifli yolculuklar...

 

İletişim & Rezervasyon: 
Serhat Yılmaz
0532 540 5575
serhaty@photoworld.com.tr

Ücrete Dahil Olanlar

Fotoğraf Danışmanlığı

Lüks araçla tüm transferler

1 gece konaklama (Kahvaltı Dahil)

Belirtilen Tüm Turlar

Kabatepe Gökçeada Feribot ücreti

İlk gün yöresel Sabah Kahvaltısı

Seyahat Sigortası

Endemic Tours Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri girişleri (müzekart tavsiye edilir)

Öğle ve akşam yemekleri