PhotoWorld ile Kıyıköy Fotoğraf Turu

Antik çağlardan bu yana yerleşim merkezi olan Kıyıköy, Trakya'nın Karadeniz sahilinde, Kırklareli' nin Vize ilçesine bağlı. Koruma altındaki Kıyıköy, İstanbul'a 164 km. uzaklıkta şirin, huzurlu, sakin bir tatil beldesi.
Her iki yanından akarak denize ulaşan "Pabuç" ve "Kazan" adlı derelerin arasında yarımada gibi uzanan yüksek bir tepede yer alan Kıyıköy, çarpıcı coğrafyasıyla ilgi çekiyor. Karadeniz'in hırçın dalgalarıyla oyulan kıyı kayaların kimisi anıt kaya olarak, kimi de derin mağaralar olarak göze çarpıyor. Derelerin kavisli akışıyla oluşan dairesel kumsal, yaz aylarında kampçı ve deniz severlerin gözdesi. Aynı kıyıda yer alan, önüne dek araçla gidebileceğiniz, kayalara oyularak yapılmış mağara kilise de bir başka görülmesi gereken antik kalıntı. Aya Nikola Manastırı, şehir surları, Osmanlı dönemi eseri olan Kıyıköy Camii, tipik köy evleri, dantel gibi işli Karadeniz kıyıları, görebileceklerimiz arasında. 

Hareket Saati ve Yeri:

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

07:15 Mecidiyeköy Aslı Börek

07:30 İncirli Ömür Otobüs Durakları

 

Önemli Not: Turumuz 15 kişiliktir ve TURSAB A10744 nolu Lider Artuklu Turizm güvencesinde yapılmaktadır.

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

 

Serhat Yılmaz

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

0532 540 55 75

serhaty@photoworld.com.tr

www.photoworldfotografmerkezi.com
 

Notlar : 

Fotoğraf makinelerinizi ve yardımcı ekipmanlarını, mevsime uygun giysileri, kullanmanız gereken ilaçlarınızı unutmamanızı tavsiye deriz. Bu bir fotoğraf gezisidir ve gezi sırasında fotoğrafik koşullar dikkate alınarak her türlü değişiklik yapılabilir.

Ücrete Dahil Olanlar

* Lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım
* Çevre Gezileri
* Serpme Sabah Kahvaltısı

* Fotoğraf Danışmanlığı

* Lider Artuklu Turizm Güvencesi

*Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

* Öğle Yemeği

* Tüm özel harcamalar
* Müze ören yeri girişleri