PhotoWorld ile Küre Dağları Turu

PhotoWorld İle Pınarbaşı, Küre Dağları Fotoğraf Turu

 

26-29 Ekim 2019 (3 gece Otel konaklamalı, Yarım Pansiyon)

 

Fiyat: 900 TL

 

Gezilecek Yerler: Pınarbaşı, Ulus, Küre Dağları, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Mantar Mağarası, Ulukaya Şelalesi, Kokurdan Yaylası, Asar Kalesi, Tarihi Asar Camii

 

Sonbahar renklerinin en güzel izlendiği yerlerden birinde, doğanın farklı tonlarda renklerle ziyaretçilerini karşıladığı Kastamonu il sınırları içerisindeki Küre Dağları Milli Parkı’nda, oksijeni ciğerlerimize doyasıya çekip benzersiz renkleri fotoğraflamaya var mısınız?

 

Pınarbaşı İlçesi, ilde yöresel kıyafetlerle (gündelik yaşam için) gezilen ender yerlerden biridir.
Dünyada eşine az rastlanır nemli ve karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı zenginliğiyle ekolojik bakımından önemi uluslararası düzeyde kabul gören ender alanlardan biri olan “ Küre Dağları Milli Parkı”, Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından (WWF), “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak uluslararası kamuoyuna sunulmuştur.
Küre Dağları Milli parkının kalbinde yer alan Pınarbaşı ilçesi, Valla Kanyonu (Dünyanın 4.büyük kanyonu), Horma kanyonu, Ilıca şelalesi ve Ilgarini mağarası gibi doğal zenginlikleri sınırları içerisinde barındırmaktadır. Zengin kültürel kaynakları ve folklorik değerleri, otantik yaşam ögeleri ve özgün ahşap mimarisini koruyarak günümüze taşıyabilmiş nadir yörelerimizin başında gelmektedir.

 

Program:

 

26 Ekim 2019 Cumartesi

Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece saat 01:00’da belirtilen noktadan sizleri aldıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız. Yaklaşık 7 saat süren yolculuğumuzdan sonra Sarımeşe Otel’e varmış olacağız. Otel’de alacağımız kahvaltının ardından Valla Kanyonu’nu en yüksek noktadan görebilmek için Kerte Köyü Kokurdan Yaylası’na çıkıyoruz. Buradaki seyir terasından kanyonun eşsiz manzarasını fotoğraf karelerimize yansıttıktan sonra bu kez başka bir doğal güzellik olan Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Ilıca Şelalesi bizleri el değmemiş dokusuyla karşılıyor. Şelale turu öncesi gözleme ve ayran eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında sonbahar renklerinin eşliğinde ve yöreye özgü kuş türlerinin cıvıltısı eşliğinde Ilıca Şelalesi yürüyüşümüzü yapıyoruz. Sonrasında otelimize dönüp akşam yemeğimizi Kastamonu yöresel lezzetlerinden oluşan bir mönü ile otelimizde alıyoruz.

 

27 Ekim 2019 Pazar

Kahvaltımızı yaptıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Ulus ilçesine ulaşıyoruz. Ulus ilçesi de Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan ve benzersiz bitki örtüsü ile bizleri karşılayacak olan bir ilçedir. Ulus’ta ilk olarak Mirahor ve Demirtaş köylerinde yöre halkını, yöresel kıyafetleri ile çekme imkanına sahip oluyoruz. Ardından Asar Kalesi ve Tarihi Asar Camii’ni fotoğraflayıp Ulukaya Şelalesi’nde uzun pozlama için serbest zaman veriyoruz. Dönüş yolunda günbatımı çekimi için Karacakaya Mevkii’nde durup sonrasında akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

 

28 Ekim 2019 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sümenler Köyü’ne hareket ediyoruz. Buradaki köy evleri ve yöre halkını fotoğrafladıktan sonra Sorgun Yaylası’na çıkıyoruz ve sırasıyla Mantar Mağara ve Dünyanın 3. Büyük mağarası olarak tescillenen Ilgarini Mağarası’nı keşfediyoruz. Yorucu günün sonunda akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

 

29 Ekim 2019 Salı

Sabah kahvaltısı sonrası otelimize çok yakın olan Horma Kanyonu’nu keşfetmeye gidiyoruz. Yaklaşık olarak 3 saatlik bir yürüyüşle birlikte, bu benzersiz doğa harikasını uzun pozlama çekimlerimizle fotoğraflıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından ve İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. 22:00 gibi İstanbul’a varıp sonraki gezilerimizde tekrar bir arada olabilme temennisiyle vedalaşıyoruz. 

 

Önemli Not: Turumuz sadece 15 kişi için özel olarak hazırlanmış bir butik turdur. Yer bulmakta zorlanmamak adına kayıtların bir an önce yapılması gerekmektedir.

 

Hareket yeri ve saati:
01:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi

 

Son katılım tarihi: 7 Ekim 2019 Pazartesi

 

Gerekli olan malzemeler;
* Fotoğraf makineniz,
* Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
* Rahat hareket edebileceğiniz outdoor ayakkabı ve kıyafetleriniz,
* Hava durumuna göre yağmurluk,
* Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.


Detaylar:
Gezi süresi, 3 gecesi otel konaklamalı toplam 4 gündür. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentemizin sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 15 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 7 gün kala iptal edenlere %50'si iade edilir. Son 6 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks araçlarla ulaşım

Sarımeşe Otel’de 3 gece YP Konaklama

4 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği, Öğle kumanyası (sandviç)

Çevre gezileri

Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kumanya harici öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tüm kişisel harcamalar