Haberler

En Hayırlı Kırmızı Fotoğraf Yarışması


En Hayırlı Kırmızı Fotoğraf Yarışması

Afrika, Asya, Ortadoğu’da yardım faaliyetlerinde bulunan Türk Kızılayı ekipleri ile birlikte görev almak ve aynı zamanda fotoğraf çekmek ister misiniz?

Türk Kızılayı; sanat ekseninde hayır ve merhamet tabanlı çalışmaların görsel sanatlar kullanılarak halka sunulabilmesi ve bu kapsamda Türk Kızılayı’nın çalışmalarından daha geniş bir kesimi bilgilendirebilmek ve gönüllü faaliyetlere ilgi çekebilmek için “En Hayırlı Kırmızı” adı altında fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bu yarışma projesinin amacı, içinde kanın kırmızı rengini  ve hayrı taşıyan her türlü argümanı kullanıp, insanların dikkatini Kızılay’ın yapmış olduğu kan bağışı, burs bağışı, kurban bağışı, kıyafet bağışı, nakdi bağış, gıda paketi bağışı, tekerlekli sandalye bağışı, diğer bağışlar, sosyal anlamda topluma verdiği hizmetler, gönüllülük gibi faaliyetlere çekerek, Kızılay’ın dünya genelinde yapmış olduğu faaliyetler noktasında farkındalık yaratıp destekçi sayısını artırmak ve aynı zamanda insanlarımızın hayırlı işler yapması noktasında teşvik edilmesini sağlamak olarak belirtiliyor.

Proje kapsamında 1000 adet kitap basımı yapılacak. 44 fotoğraflık sergi ve hazırlanan sunum bütün Türkiye’yi dolaşıp 81 İl merkezinde ve talep olan İlçelerde sergilenecek ve gösterimi sağlanacak. Ayrıca basımı yapılan 1000 adet kitap Türkiye’nin 81 ilinde STK’lara, Kızılay şubelerine ve Kamu Kurumlarına dağıtılacak.

Yarışmaya son katılım tarihi 30 Eylül 2017

Detaylı bilgi ve kayıt için:

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=307